Vyoral spojil další roky s Beksou. A věří, že trenér Repeša z týmu „vyždímá“ maximum

Faktor Repeša začíná být pro pardubický basketbalový klub čím dál prospěšnějším. Nedávno přítomnost chorvatského kouče v Bekse, jež se datuje od poloviny května, jako jeden z důvodů svého podpisu na východě Čech zmínil křídelník David Pekárek; teď ji, dokonce na prvním místě, jmenoval i klíčový rozehrávač Tomáš Vyoral. Ten čerstvě prodloužil stávající kontrakt, platný do roku 2022, o další dvě sezony, takže ho Pardubice mají pojištěného až do konce ročníku 2023-24.

Zdůrazňovat, že pokračování angažmá nejlepšího střelce uplynulé ligové sezony je pro Beksu výhra, by bylo podobně zbytečné, jako kdybyste radili metaři, aby si na svoji práci vzal koště. Osmadvacetiletý Vyoral měl naposledy průměr 19,6 bodu na utkání, čímž ještě vylepšil svůj — už tak exkluzivní — počin z loňska (19,1).

Beksa v Česko-slovenském poháru

Střetne se šest týmů z české a šest ze slovenské nejvyšší soutěže. Tak bude vypadat obnovený Česko-slovenský pohár v basketbalu, který se naposledy hrál v roce 2003.

Mezi českými zástupci v turnaji nechybí pardubická Beksa, již doplní Opava, Kolín, USK Praha, Děčín a Olomoucko; Slovensko pak reprezentují Spiš, Levice, Svit, Inter Bratislava, Lučenec a Prievidza.

Týmy budou rozděleny do čtyř skupin po třech, los je naplánovaný na 30. července. Utkání ve skupinách se uskuteční od 5. do 7. září, klasické Final Four poháru, ale i duely o 5. až 12. místo o týden později.

Jeho míření na koš v záklonu ze zdánlivě nekonečného výskoku, korunované přesnou střelou, je pověstné; pokud by ovšem měl být pouze „pointmanem“, bylo by to málo. A tady je třeba říci, že i v asistencích, pro rozehrávače zcela zásadní statistice, Vyoral patří ke špičce. V obou předchozích letech byl v lize sedmý s průměrem 5,7, resp. 6 nahrávek na zápas. Rovněž na doskoku si atleticky disponovaný český reprezentant nevedl zle, průměr 5,5 stačil na 24. ligovou příčku a mezi dirigenty hry pak na čelná místa.

Ostatně i sportovní ředitel Beksy Radek Nečas na Vyoralovu adresu řekl: „Za dobu svého působení v Pardubicích se stal jednoznačným lídrem našeho týmu, každoročně aspiroval na cenu MVP (nejužitečnějšího hráče) celé ligy a my jsme přesvědčeni, že minimálně stejně kvalitní výkony bude podávat i v nadcházejících sezonách. Zároveň pevně věříme, že svou hrou a vůdčími schopnostmi na hřišti i mimo něj výrazně přispěje k větším týmovým úspěchům.“

Vyoral zase nepochybuje, že kouč Repeša z něj i ze zbytku mančaftu vydoluje maximum možného, a nehledí níž než k semifinále. V tom Beksa válčila naposledy na jaře 2018, tedy ještě před hráčovým příchodem (Beksa v něm tehdy vypadla 1:4 na zápasy s Opavou a následně zvládla poměrem 2:1 sérii o bronz se Svitavami).

Pardubice vždycky měly renomé solidního, finančně stabilního oddílu a to se, coby klad, projevilo právě i při vyjednávání s Vyoralem. „Jeho chod byl i v těžkých covidových časech naprosto standardní, čehož si opravdu vážím, “ poznamenal Vyoral. „Vnímám, že doba je složitá, ale Pardubice jsou dobře fungujícím klubem a to je pro mě příslib do budoucna jak po basketbalové, tak po osobní stránce.“

Pro Beksu je to potom předpoklad, že se další členové mužstva vlastními výkony na Vyorala „nabalí“. V zájmu pardubických fanoušků by to mělo být mnohem výraznější než dosud. Borec, který se zanedlouho chystá s národním týmem bojovat v olympijské kvalifikaci v Kanadě, byl totiž letos, hlavně s blížícím se finišem sezony, společně s kapitánem týmu Kamilem Švrdlíkem na všechno nezřídka prakticky sám…

Čtěte též:
Komentář: Pekárek přichází do Beksy s fajn čísly i správným mentálním nastavením
Komentář: Příchod Repeši je od Beksy majstrštyk
Konec ve čtvrtfinále? Beksu ničily chyby, zlá muška i Skinnerův um
Úkoly pro Beksu: bránit, vpředu si víc vyhovět a hlavně neusínat. Pak to s Kolínem může vyjít
Komentář: Konec Svitav v lize je obrovská škoda. Za letošní propadák však covid nemůže

Sdílej.

Napsat komentář