Trápení hokejbalistů Pardubic. Nedávají góly, ani v přesilovkách

S Kladnem pardubičtí hokejbalisté dokázali dát pouhou jednu branku ze hry. S pražským Kert Parkem dvě. A teď naposledy s ústeckou Elbou zase jen jednu. Všechno to jsou přitom týmy, které si momentálně v tabulce nejvyšší soutěže stojí lépe oni. A se kterými by si to nyní čtvrtí Východočeši v blížícím se play-off rádi rozdali o mistrovský titul.

„Bohužel nás trápí koncovka. A taky jsme hráli špatně přesilovky,“ posteskl si po těsném vítězství 2:1 na nájezdy nad Ústím na klubovém webu pardubického Autoskla Jiří Mašík, jeho trenér.

Jak plyne z kontextu, ta dvě konstatování lze aplikovat i na předešlá utkání; vlastně jenom v tom prvním po restartu extraligy po dlouhé covidové pauze, proti Mostu, se Pardubičtí prosadili víckrát (vyhráli 4:3). A když vstřelíte z následných tří duelů úhrnem čtyři góly, bůhvíjakou výtěžnost početních výhod asi opravdu mít nebudete.

Konkrétněji: za celou sezonu, která po nuceném zkrácení na jednokolovou v tuto chvíli čítá deset odehraných kol, využil Mašíkův mančaft lehce přes 20,5 procenta přesilovek, kterýžto údaj jej v této důležité statistice řadí na čtvrtou příčku za Dobřany (29,3 procenta), vedoucí Kert Park (26) a třetí Ústí (23,4). To by ještě pochopitelně nebylo tak zlé, jenže na jaře si Pardubice původně velmi slušnou bilanci výrazně pokazily, když proměnily pouze dvě výhody ze čtrnácti. To činí mizerných 14,3 procenta…

Početních výhod je ukrutně málo

Další průšvih spočívá v tom, že Autosklo hraje přesilovky obecně málo. Za celý rok jich dosud dostalo k dispozici 34, což je nejméně z celé extraligy! Těžko říct, zda mu v tomto směru „nepřejí“ rozhodčí, faktem však je, že Most už hrál 51 a Kert 50 výhod. A to je sakra rozdíl. Hráči Pardubic tedy mají problém, který by před startem vyřazovací části, rovněž okleštěné (bude se hrát na dva vítězné zápasy místo tří), potřebovali vyřešit. Jedno pozitivum se však přece najde. Čerstvá výhra nad Ústím konečně znamenala triumf nad sokem ze špičky a pardubické hokejbalisty by měla povzbudit. Základní část završí o nadcházejícím víkendu v derby na půdě osmého Hradce Králové (sobota od 14 hodin).

Á propos. Ještě větší úlevu nejspíš po posledním zápase s Kladnem, dlužno podotknout do té doby neporaženým a vysoce favorizovaným, cítili letohradští Jeleni. Těm sice zdánlivě o nic nejde, protože na předposlední jedenácté pozici na play-off beznadějně ztrácejí, sezonu však určitě nechtěli uzavřít nekončící sérií porážek, tak jako se to přihodilo například Chrudimi ve druhé fotbalové lize.

Jelikož Letohrad na jaře musel v kalendáři stihnout víc kol než Pardubice, měl po mačích s Kertem, Plzní, Hostivaří, Dobřany a Ústím na kontě již pět proher v řadě při hrozivém skóre 10:26. Ubojované vítězství nad Kladnem v utkání, ve kterém Jeleni 2:0 vedli, pak 2:3 prohrávali a vyrovnali nedlouho před koncem třetí třetiny, aby soupeře definitivně zlomili 4:3 v nájezdech, notně vylepšilo dojem z bídného závěru sezony. Její derniéru obstará už tento pátek od 19 hodin domácí zápas Jelenů s pátou Karvinou.

Čtěte též:
Play-off na dva vítězné bude ošidné. A „repre“? Tam je to s otazníkem, říká hokejbalista Bílý
Komentář: Hokejbalová extraliga přes léto? Stojí to za pokus

Sdílej.

Napsat komentář