Titul z desetiboje s rozpaky. Byl to průměr, nejsem rozzávoděný, hodnotil Kopecký

Před pár dny se poprvé v kariéře stal seniorským mistrem republiky v desetiboji. Jenže po třebíčském šampionátu mluvily z Ondřeje Kopeckého, který nedávno přestoupil z mateřského AC Pardubice do pražské Dukly, spíš rozpaky. Jako ambiciózní sportovec je na sebe totiž hodně náročný.

Zlato Červené, stříbro Bažoutové

Nefalšovaná radost svitavské Elišky Červené po závěrečné osmistovce. Foto: Tomáš Edlman, ČAS

Zlatá medaile Ondřeje Kopeckého v kategorii mužů nebyla jediným cenným kovem, který atleti z Pardubického kraje na Mistrovství ČR ve vícebojích v Třebíči ukořistili. Mezi dorostenkami se v sedmiboji předvedla Eliška Červená z TJ Svitavy (roč. 2004), která za výkon 5 194 bodů rovněž obsadila první příčku, Klára Bažoutová (2002) z Atletiky Chrudim pak byla za 4 944 bodů v sedmiboji druhá mezi juniorkami s odstupem 217 bodů na šampionku Natálii Olivovou z Kolína.

Na Vysočině kromě Matyáše Fraňka soutěžili v desetiboji také další dva zástupci AC Pardubice, ovšem v juniorské kategorii. Matěj Sádovský a Jakub Mareček (oba 2002) se však pódiu nepřiblížili, skončili 8. a 11. Sádovský nasbíral
5 689 bodů, Mareček 4 740.

„Je to titul, ale s výkonem úplně spokojený nejsem. Možná chybělo, aby se mi to víc sešlo, a trochu štěstí. Nejsem rozzávoděný, cítil jsem to na dálce i na překážkách,“ poznamenal 23letý vícebojař v rozhovoru pro web Českého atletického svazu.

Kopecký, jenž mj. před čtyřmi lety ještě coby student pardubického Sportovního gymnázia překonal evropský juniorský rekord v halovém sedmiboji, v Třebíči skončil na součtu 7 502 bodů. Druhého Jonáše Pospíšila z AK Olomouc tak porazil o 548, třetího Viléma Stráského z VSK Univerzita Brno o 706. Kopeckého bývalý oddílový parťák z AC Pardubice Matyáš Franěk, který je o dva roky mladší, pak měl na vítěze na čtvrté příčce ztrátu 802 bodů.

V první den desetiboje Kopecký zaznamenal výkony 11,21 vteřiny na stovce, 7,08 metru v dálce, 13,29 metru v kouli, 1,92 metru ve výšce a 50,58 vteřiny na čtvrtce. Radost mu mohla udělat koule, v níž si hodil osobní rekord, naopak třeba ve skoku dalekém za ním dost zaostal.

„Koule mě určitě potěšila, ale ten osobák byl tuším jen o čtyři centimetry… Chtěl bych házet o dost dál, přes 14 metrů, a to je docela kus práce,“ komentoval to Kopecký. Zklamala ho i výška. „Tam se mi to nepovedlo. Úvodní den byl takový průměr; nevím, zda to bylo tím, že to byly první (venkovní) závody, nebo tím deštěm,“ shrnul.

Ve zbývající pětici disciplín to podle něj nebylo jiné, přestože se na ně vyčasilo. Na 110 metrů překážek zapsal 14,63 vteřiny, v disku 41,09 metru, v tyčce 4,50 metru, v oštěpu 52,96 metru a v patnáctistovce 4:40,74 minuty. „Překážky byly dobré, ale na tyčce jsem se trápil. V disku a v oštěpu mě bolela záda, takže jsem nemohl… A patnáctka, ta už se vždycky odběhne,“ glosoval Kopecký.

Po Třebíči si hodlá lehce „odfrknout“ a pak se bude připravovat na mistrovství republiky na dráze ve Zlíně (26.-27. června). „Mezitím zkusím nějaké veřejné závody a chtěl bych stihnout také jeden desetiboj,“ nastínil.

Čtěte též:
Olympiáda? Ještě to bude na vážkách, ale snad klapne, věří chodec Gdula
Čtvrtkařka Vondrová o neúspěchu v hale: Na setinky mám smůlu. Venku ji požene Tokio
Zlaté zklamání, limit utekl. Netrefoval jsem odraz, mrzí trojskokana Vondráčka

Sdílej.

Napsat komentář