„Tak jsem doma, tati.“ Syn Františka Musila Adam chce být Dynamu platný v každé situaci

Do nového angažmá v Dynamu útočníka Adama Musila ve speciálním klubovém videu „Staronový domov“, plném vzpomínkových flashbacků, symbolicky uvedl jeho otec František — jeden ze slavných pardubických hokejových odchovanců, kteří to v kariéře dotáhli až do NHL. „Tak jsem doma, tati,“ povídá v něm Adam Musil a otce obejme.

Přestože je sám rodákem z městečka Delta nedaleko Vancouveru (díky čemuž má české i kanadské občanství) a vyrůstal v Jihlavě, vazby na východ Čech má přes příbuzenstvo silné. „Táta odtud pochází a v Rosicích mám pořád strejdu. Měl jsem tu i babičku, ta bydlela v Polabinách. Často jsem sem jezdil, takže Pardubice pro mě nejsou úplně neznámé,“ přibližuje Adam Musil. „Ale určitě budu rád, když mě tu kluci provedou a získám nějaké tipy na dobré restaurace,“ připouští s úsměvem.

Na Pardubicích mě lákají především ambice, co tu jsou od doby, kdy pan Dědek převzal klub. Celé to jde nahoru. Roli sehrála i má rodinná historie.

Adam Musil

I jemu by pardubická štace (podepsal tříletý kontrakt s možným uplatněním výstupní klauzule po dvou sezonách) měla pomoci mezi absolutní světovou elitu. „NHL je pořád můj cíl,“ podotýká 24letý hokejista, jenž byl v roce 2015 draftován St. Louis Blues ve 4. kole jako 94. v pořadí. A pokračuje: „Na Pardubicích mě lákají především ambice, co tu jsou od doby, kdy pan Dědek převzal klub. Celé to jde nahoru. Roli sehrála i ta rodinná historie. Taťkovi určitě daly hodně do života a bez nich by nebyl tam, kde je. Stalo se to, co se mělo stát.“

Zohorna a Radil? Snad někdy v budoucnu

Nejen o Adamu Musilovi se v Pardubicích živě mluvilo v souvislosti s hokejovým kádrem Dynama pro příští extraligový ročník. Zkušený centr Tomáš Zohorna, který na východě Čech po narození syna poslední sezonu dohrával, ani Lukáš Radil v něm však figurovat nebudou.

„Rozhodli se pokračovat v zahraničí,“ uvedl majitel Dynama Petr Dědek (Radil podepsal v KHL v Dinamu Riga). „Budeme se s nimi bavit i v dalších sezonách – tak jako s každým naším odchovancem. Například s Tomášem Noskem,“ doplnil.

K tříletému kontraktu pro čerstvou posilu Musila pak Dědek podotkl: „Pokračujeme v naší strategii a tou je podepisování dlouhodobých smluv. Dřív se tu točilo hodně hráčů, během několika sezon to byly stovky. Za tím je tlustá čára. Tvoříme charakter mužstva a Adam Musil do něj patří.“

V uplynulé sezoně hrál Musil za Liberec, v 61 duelech včetně play-off nasbíral 17 gólů a 11 přihrávek a stal se extraligovým vicemistrem. Následně reprezentoval na mistrovství světa. I když už během soutěžního ročníku patřil na hráčském trhu k nejžádanějším artiklům, se svým agentem se začal zabývat nabídkami až po něm. Náladu k tomu zprvu neměl bůhvíjakou, po šampionátu v Lotyšsku byl rozmrzelý.

„Člověk si nastaví nějaké mety, tou první bylo udělat mistrovství,“ říká Musil. „Když se to povedlo, byl jsem strašně rád, ale hned jsem chtěl zase víc, uhrát úspěch. To se bohužel nestalo. Byl to takový ten český standard, že se prohraje ve čtvrtfinále… Polykal jsem to delší dobu. Vidíte Kanaďany nebo Němce, kteří se dostanou do semifinále, Kanaďané to pak celé vyhrají. Nemyslím si, že by to byly lepší týmy než my,“ dodává.

Po krátké pauze se pak znovu pustil do práce. „Teď mám individuální přípravu, sezonu jsem končil déle. Dostávám plán od kondičního trenéra Petra Mocka, k týmu se připojím 19. července na ledě,“ nastiňuje Musil.

Zatím z něj zná lépe pouze dva nové spoluhráče: Matěje Blümela, nedávného parťáka z nároďáku, a také Lukáše Anděla.

„S Blümou jsem během mistrovství trávil hodně času, získal jsem od něj pochopitelně i nějaké informace o klubu a o městě. Je to super kluk i výborný hokejista,“ komentuje to Musil. S Andělem zase hrával v Jihlavě. „Ostatní jsem potkával jen jako soupeře. Ale nemám obavy z toho, že bych sem nezapadl. Myslím, že tu bude slušný kádr a že všichni budou v pohodě. Těším se, až je poznám.“

Nemám obavy z toho, že bych nezapadl. Myslím, že tu bude slušný kádr a že všichni spoluhráči budou v pohodě. Už se těším, až je poznám.

Adam Musil

Se 192 centimetry a 92 kilogramy by se měl uplatnit především v předbrankovém prostoru, umí dobře bránit, jako univerzál navíc může nastupovat na centru i na křídle.

„Nejsem nějak vybíravý. Na každém postu hodlám odevzdat maximum a chci, aby na mě trenér nebo spoluhráči mohli spoléhat ve všech situacích. Jdu do nového týmu, kde si zase budu muset vybudovat pozici — je to nová výzva a jsem na ni připravený. Snad to bude se šťastným koncem,“ přeje si Musil.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Kolář si dříve suchou přípravu chystal i sám. Teď s Nakládalem využívá osobního kouče
Hráči, které si pro mistrovství vyberete, musejí cítit důvěru. To v Rize nebylo, míní Martinec
Jak se ukázali v základní skupině? Pohled na odchovance hokejového Dynama na MS v Rize
Komentář: Posily Dynama? Překvapivé vesměs nikoliv, zajímavé rozhodně
Analýza: Proč hokejové Dynamo „ruplo“ ve čtvrtfinále

Sdílej.

Napsat komentář