Posila Beksy Šafarčík: Nemůžu se dočkat, až budu moct zase naplno ukázat, co ve mně je

Vlastně vás to u příchodu basketbalisty z mistrovského Nymburka do Pardubic napadne „na první dobrou“. Chce si víc zahrát. Petr Šafarčík, borec nejčastěji operující na pozici 2 (nižší křídlo), tohle nijak nerozporuje, jenom je to u něj přece jen trochu složitější. Nymburk mu nedávno předčasně vypověděl kontrakt, v čemž měl prsty i fakt, že byl Šafarčík čtyři měsíce mimo vinou zranění.

„Nemůžu se dočkat, až budu moct zase naplno ukázat, co ve mně je,“ řekl 27letý Šafarčík po podpisu jednoleté smlouvy s pardubickou Beksou. „Teď už jsem stoprocentně zdráv a připraven odevzdat každý den své maximum,“ pokračoval.

Pardubickému klubu nelze upřít plusové body za to, že na Šafarčíkovo uvolnění Nymburkem hbitě zareagoval. Podle hráče jej oslovil prakticky ihned. „Bylo vidět, že šéfové klubu i trenéři o mě opravdu stojí, což je pro mě hodně důležité. Navíc se mi líbí ambice Beksy pro nadcházející období. Mužstvo je složené velice dobře a pod vedením trenérského týmu můžeme pomýšlet vysoko,“ poznamenal k tomu člen širšího reprezentačního kádru.

Líbí se mi ambice klubu. Mužstvo je v Pardubicích složené velice dobře a pod vedením trenérského týmu můžeme pomýšlet vysoko.

Petr Šafarčík, čerstvá posila Beksy

Opět z toho mimo jiné slyšíte, jaký kredit má v nejvyšší tuzemské soutěži chorvatský kouč Dino Repeša, který do Beksy přibyl teprve před pár měsíci; sezona ani zdaleka nezačala a už jde málem konstatovat, že sportovní ředitel Radek Nečas a jeho kolegové měli s angažováním Repeši zlatou ruku…

Představme však nyní blíže Šafarčíka. Ten je coby ostravský rodák odchovancem tamější Nové huti; před Nymburkem ovšem působil též v USK Praha a v Kolíně. Za tým mnohonásobných českých šampionů, kam přestoupil v roce 2019 a s nímž vybojoval dva mistrovské tituly, stačil v uplynulé sezoně odehrát 21 ligových utkání s průměry 13,8 minuty a 3,8 nastříleného bodu; kromě toho se objevil i v pěti duelech Ligy mistrů s průměry 11,3 minuty a 2,2 bodu. Při pohledu na uvedená čísla není divu, že vyhlíží větší prostor na hřišti. A Beksa mu ho hodlá dopřát.

Petr Šafarčík je zkušený hráč, který je v útoku nebezpečný jak při střelbě z delší vzdálenosti, tak při pick and rollu, kdy dokáže skvěle číst hru.

Radek Nečas, sportovní ředitel Beksy

„Od prvního okamžiku našich jednání bylo zřejmé, jak moc je Petr namotivovaný a hladový dostat se zpět na palubovku a ukázat své kvality, což i vlivem zranění v minulé sezoně nemohl,“ sdělil manažer Beksy Nečas. „Měli jsme o něj zájem již v minulosti, a proto jsme velice rádi, že jsme tentokrát našli společnou řeč a že nás pro nadcházející sezonu posílí. Je to zkušený hráč, který je v útoku nebezpečný jak při střelbě z delší vzdálenosti, tak při kombinaci pick and roll (varianta útoku s uvolněním hráče za pomoci clony), kdy dokáže skvěle číst hru a nacházet volné spoluhráče, nebo sám zakončovat,“ nastínil Nečas.

Nepočítáme-li kouče Repešu, je Šafarčík druhou letní posilou Beksy po Davidu Pekárkovi — rozehrávač Tomáš Vyoral vedle toho před časem v klubu prodloužil. Mančaft naopak opustili Petr Heřman (konec profesionální kariéry), Jakub Merešš, David Škranc a Ondřej Výcha (studium v zahraničí). Ředitel Nečas jej plánuje doplnit ještě o jednoho klasického pivota, který by pod košem pomohl stávající dvojici Kamil Švrdlík — Prokop Slanina.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Vyoral spojil další roky s Beksou. A věří, že trenér Repeša z týmu „vyždímá“ maximum
Komentář: Pekárek přichází do Beksy s fajn čísly i správným mentálním nastavením
Komentář: Příchod Repeši je od Beksy majstrštyk
Konec ve čtvrtfinále? Beksu ničily chyby, zlá muška i Skinnerův um
Úkoly pro Beksu: bránit, vpředu si víc vyhovět a hlavně neusínat. Pak to s Kolínem může vyjít

Sdílej.

Napsat komentář