Po pauze jsme měli dál dominovat. Jenže jsme nepochopitelně odešli, štvalo trenéra Chrudimi

S pražskou Duklou 0:1. V Blansku 1:4. S Třincem 0:2. Ve Vlašimi 0:1. S Viktorií Žižkov 3:5. V Jihlavě 1:3. A teď se Spartou Praha B 0:1 a ve Vlašimi 1:4. Ač si to fotbalisté chrudimského MFK bezpochyby představovali úplně jinak, navázali se startem nového ročníku druhé ligy v mistrovských utkáních přesně tam, kde končili ten loňský. Série porážek v řadě pokračuje a z jedné sezony do druhé se natáhla už na osm duelů. Jaj. Co je platné, že Chrudimští v přípravě hráli povedené zápasy a přemohli třeba i prvoligovou Mladou Boleslav?

Ne že by to po dvou absolvovaných kolech bylo bůhvíjak vypovídající, předposlední (sestupové) 15. místo s rozdílem skóre -4 však vážně nevypadá zrovna hezky. Nedělní neúspěch ve Vlašimi se v tom přirozeně projevil významně, podle kouče MFK Jaroslava Veselého přitom podobnému debaklu zprvu nic nenasvědčovalo. Klub z Podblanicka sice na domácím stadionu od 19. minuty vedl, nicméně zhruba deset minut nato srovnal chrudimský kapitán Kesner, jenž s Vlašimí na rozdíl od klání s rezervou Sparty dostal příležitost hned od začátku.

„Prvních dvacet minut hry byl soupeř lepší, lacinou ztrátou jsme mu darovali první gól. Poté jsme ale pětadvacet minut na hřišti dominovali my a Vlašim nepustili vůbec k ničemu. Tak to mělo pokračovat i po přestávce, jenže jsme po návratu z kabiny inkasovali a ten gól určil ráz celého zápasu…,“ popisoval pro klubový web Chrudimi trenér Veselý.

Branka na 1:2 z pohledu jeho mužstva padla ve 49. minutě, definitivní K. O. přišel v závěrečné třetině normální hrací doby. „Úplně nepochopitelně jsme odešli, vytratili jsme se a druhý poločas dohrávali v totální křeči. Soupeři jsme nedokázali vzdorovat a jeho vítězství je zasloužené. Je to zklamání, byl to jeden z nejhorších poločasů,“ mínil Veselý roztrpčeně.

Zastavit lavinu proher se Chrudim znovu pokusí v sobotu od 10.15, kdy na trávníku Za Vodojemem hostí Třinec. Povzbudivé je, že ani Slezané dosud v soutěži nebodovali a v tabulce jsou jen o příčku výš než Veselého soubor.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Chyby nejen při standardkách i krásná Solilova trefa v prohraném klání na Hané
Na šestý pokus Chrudim smůlu ve Vlašimi prolomí, věří Průcha, který tam dřív kopal
Solil už je fit. „Kluci minule ukázali vnitřní sílu týmu. Se Sigmou se od toho musíme odrazit.“
Kouč Chrudimi Veselý po prohře se Spartou B: Budeme si muset přidat, to je jednoduché
Remíza s Karvinou? Zakřiknutý úvod, hrdina Tischler i sebevědomější Beran

Sdílej.

Napsat komentář