Na šestý pokus Chrudim smůlu ve Vlašimi prolomí, věří Průcha, který tam dřív kopal

O víkendu se vrátí na stadion v Kollárově ulici ve Vlašimi, kde to zná víc než dobře. Chrudimský fotbalový záložník s hokejovým jménem Petr Průcha, jedna z mnoha letních posil východočeského klubu, totiž dres oddílu z Podblanicka oblékal v uplynulých dvou sezonách a odkopal v něm dohromady 44 druholigových zápasů.

„Vzpomínám na to rád. Po odchodu z Příbrami (Průcha tam v sezoně 2018-19 okusil i nejvyšší soutěž) mi ve Vlašimi dali příležitost pravidelně nastupovat a zlepšovat se. Pod trenérem Šmejkalem jsem pak odehrál celou sezonu v základní sestavě, což je pro každého fotbalistu důležité,“ líčí nyní 23letý halv.

Do Chrudimi letos přestoupil i kvůli tomu, že pražská Slavia z Vlašimi učinila svoje druholigové „béčko“. „Byl to jeden z hlavních důvodů,“ přitakává Průcha. „Uvidí se do budoucna, jestli cesta, kterou se tam rozhodli jít, byla správná, či nikoliv. Já už jsem v minulosti něco podobného zažil a ta zkušenost nebyla bůhvíjaká,“ konstatuje.

V Chrudimi se chci zase posunout. Vyhovuje mi skvělé zázemí, přístup trenéra Veselého i celého realizačního týmu. A v kabině je výborná parta.

Petr Průcha, letní posila chrudimského týmu z vlašimi

V novém působišti si to zatím pochvaluje a jednou z jeho motivací je se pořádně ukázat. „Chci přispět k dobrým výsledkům a zároveň se posunout zase o krok vpřed,“ podotýká. „V Chrudimi mi vyhovuje skvělé zázemí, přístup trenéra Veselého i celého realizačního týmu. V kabině je výborná parta,“ cení si.

Start sezony se však Chrudimským nevydařil, před týdnem na domácím trávníku Za Vodojemem padli 0:1 s rezervou pražské Sparty. Ve Vlašimi by tudíž bylo záhodno zabrat; Chrudim tam ovšem v minulosti neuspěla ani v jednom z pěti případů, vždy odešla poražena.

„Ale na šestý pokus bodovat bude, o tom jsem přesvědčený,“ míní Průcha. „V Chrudimi je silné mužstvo, jde jen o to si pořádně věřit a důkladně se sehrát. Pak máme na to pohybovat se nejméně ve středu tabulky. Něco si před utkáním řekneme, třeba to, abychom co nejvíce trefovali zařízení,“ dodává s úsměvem.

S pár bývalými spoluhráči z Vlašimi se před kláním druhého kola, k němuž jeho Chrudim nastoupí v neděli od 17 hodin, vzájemně špičkovali — jak to tak bývá. „Z toho pohledu je to pro mě speciální zápas. Na dálku se hecujeme, a proto chci uspět tím víc,“ potvrzuje Průcha.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Solil už je fit. „Kluci minule ukázali vnitřní sílu týmu. Se Sigmou se od toho musíme odrazit.“
Kouč Chrudimi Veselý po prohře se Spartou B: Budeme si muset přidat, to je jednoduché
Remíza s Karvinou? Zakřiknutý úvod, hrdina Tischler i sebevědomější Beran
Do boje s jedenácti (staro)novými tvářemi. Záložník Řezníček by měl být v Chrudimi lídrem
Na prahu ligy: Nového hlavního sponzora už fotbalisté našli, dvě posily by se ale ještě hodily

Sdílej.

Napsat komentář