Mladým dáme prostor a uvidíme, zda budou schopni zacelit díry v sestavě, říká trenér Krejčí

Že se před pár dny vrátil od moře v Chorvatsku, byste na trenérovi pardubických fotbalistů Jiřím Krejčím příliš nepoznali. Tedy — ne že by neměl správnou barvu. Jenže 56letý kouč byl parádně opálený už dlouho před odjezdem na svůj oblíbený ostrov Murter; tehdy vtipkoval, že se v tom projevují jeho kočovní předci. A navíc…

„V Chorvatsku nebylo takové vedro jako tady, tak 26 až 28 stupňů, moře chladné. Takže mě to osvěžilo, dobrý. Krásně jsem si tam vyčistil hlavu a doufám, že teď zase chvíli vydržím,“ povídal Krejčí po úterním prvním tréninku nové sezony Pod Vinicí.

To už za sebou hráči měli drsný vstup do přípravy v podobě fyzických testů na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu z pondělka.

„Tam se jede opravdu na krev. V neděli jsem radši volal Pavlovi Černému, jak vypadá, abych nebyl zděšený,“ narážel Krejčí s úsměvem na sklony veterána pardubického útoku přibírat na váze. „Ale říkal, že je na tom stejně, jako když šel na dovolenou. Testy prošli všichni kromě Šejvlíka (stopera Martina Šejvla), který má vždycky vyšší tlak. Není to proto nějaká anomálie,“ líčil spokojeně.

Nové tváře v přípravě
FK Pardubice

Jan Halász (20 let, obránce, FC Viktoria Plzeň B), Júnior Ramos (23 let, Brazílie, záložník, Angra dos Reis EC), Milan Sekera (19 let, Slovensko, obránce, Spartak Trnava), Michal Beran (20 let, záložník, SK Slavia Praha), Lukáš Cienciala (20 let, záložník, FC Baník Ostrava), Lukáš Červ (20 let, záložník, SK Slavia Praha), Ladislav Dufek (18 let, záložník, FK Mladá Boleslav B), Jakub Markovič (19 let, brankář, SK Slavia Praha), Marin Vujčić (20 let, Chorvatsko, obránce, Hajduk Split B).
Pozn.: O podmínkách Halászovy smlouvy se jedná, Júnior Ramos podepsal na tři roky. U Berana, Červa, Ciencialy a Markoviče jsou domluvena hostování, ostatní hráči jsou v Pardubicích na testech.

Tempo úvodní tréninkové jednotky v Pardubicích jej rovněž potěšilo. „Myslel jsem si, že to po těch testech bude horší. Ale měla docela nasazení, byla to jízda,“ ocenil. „Noví kluci se chtějí poprat o to, aby tu zůstali a třeba se i probili do kádru. Líbilo se mi to,“ sdělil.

Z tribuny společně s kolegy pozoroval celkem pětadvacet hráčů do pole plus tři gólmany a nováčků byste mezi nimi napočítali osm. Nejstarší byl 23letý brazilský záložník Júnior Ramos, zbytku je mezi 18 a 20 roky.

„Nemáme moc peněz na to, abychom přiváděli nějaké zkušenější hráče, kteří mají i jiné představy o financích. Musíme sázet na dravé mládí,“ připomněl Krejčí vlastně každoroční nezbytnost. „Ze základu odešli Surzyn, Ewe (Brazilec Ewerton) a Míša Hlavatý. Ve středu dorazí Beran ze Slavie, to je podobný typ jako Hlavatý. Mladým dáme prostor a uvidíme, zda budou schopni zacelit ty díry,“ nastínil Krejčí.

Adepty sestavy hodlá pořádně prověřit hned v nejbližším přáteláku s brněnskou Zbrojovkou (v sobotu 26. června od 10.30 Pod Vinicí). A klidně už po něm nebo potom po utkání s Mladou Boleslaví (ve středu 30. června od 17 hodin v Lázních Bohdanči) může přijít první „řez“.

„Nedá se nic dělat, ale když sem někdo přijde, musí být nachystaný,“ konstatoval Krejčí. „Vím, že to je složité, ale taky máme jen měsíc na přípravu… Samozřejmě nebude příjemné někomu říct, že musí odejít, ale tak to je. Bude záležet na tom, jak se ten který hráč předvede na daném postu, jak bude plnit taktiku, chovat se na hřišti. Jestli z něj bude vidět zájem. První liga je hodně soubojová, takže tam musí být ochota do soubojů chodit. Nejsme takoví, abychom se u někoho s rozhodnutím unáhlili, ale už první zápas ledacos napoví,“ podotkl kouč.

Model přípravy se nijak dramaticky nezmění, ostatně pro to ani není důvod. Vždyť Východočeši v uplynulém ročníku dosáhli na fantastické sedmé místo. „Ale během pohovoru jsem klukům řekl, že bych se nerad dožil doby, kdy by tu byl někdo uspokojený a nezůstal hladový. V té pokoře a hladovosti chceme pokračovat,“ prohlásil.

Čtěte též:
Český tým je ve stejné pozici jako my na Euru ’96. Nemá co ztratit, říká legenda Kubík
Naše síla byla v soudržnosti. U některých soupeřů tohle skřípalo, říká kapitán fotbalistů
Kouč fotbalistů Krejčí: Vážím si toho, jak kluci dokázali přepnout na tempo i kvalitu první ligy
Komentář: Obdivuhodná premiéra. Pardubice byly jedním z top nováčků za poslední léta
Porážka v derniéře s Jabloncem: Střely mimo, ale i nezdolný Toml a „Eweho“ tanečky

Sdílej.

Napsat komentář