Komentář: Poulíček je vzor charakterem i dřinou. Jeho podpis se Dynamu bohatě vyplatí

Přivedli šestici Frodl, Cienciala, Říčka, Košťálek, Robertson a Hecl, pak fanoušky potěšili tím, že do svých řad ulovili i veležádaného Adama Musila. Čerstvý krok představitelů pardubického hokejového Dynama, prodloužení stávající smlouvy s centrem Patrikem Poulíčkem o další dva roky (do 2024), se ovšem těmhle dílčím počinům minimálně rovná, není-li mnohem důležitější.

Nyní osmadvacetiletý Poulíček se totiž vyprofiloval v klíčovou postavu mužstva, hráče, kterého chce mít v kádru každý trenér. Sice se o něm mluví jako o nedoceněném hokejistovi, ale kdo chce vidět, vidí: Poulíček je borec, který vám neodflákne jediné střídání, příkladně brání, a i když neohromí svými ofenzivními statistikami, i v nich se postupně zlepšuje. Loni v 50 zápasech základní části skóroval sedmnáctkrát, což se mu předtím naposledy povedlo v juniorce…

Podstatnější však je, že umí dávat důležité góly. Stačí si vzpomenout na baráž v roce 2019, kde patřil bezpochyby k lídrům Dynama — a už jedním z nich zůstal. O jeho obětavosti svědčí, že se v základní části uplynulého extraligového ročníku stal vůbec nejlépe hodnoceným útočníkem v ceněném Radegast indexu; v soutěži kromě toho vyhrál nejvíc buly při velmi solidní úspěšnosti 57,5 procenta. V tom mu nejspíš pomáhá i jeho oblíbené posilování.

Coby hráč, který je v Dynamu poměrně dlouho, má také nezastupitelnou roli v kabině. Ne nadarmo už nosil na dresu asistentské „áčko“; vždyť skalní příznivci Pardubic ho považují za nástupce příslovečného dříče Tomáše Rolinka…

Loňská sezona se mi po stránce osobních výkonů povedla. V té další na ně chci navázat, posunout je, a pomoci tak týmu k vyšším metám.

Patrik Poulíček

O Poulíčkově charakteru svědčí i to, že zatím nemá „zaječí úmysly“. Už loni v létě — přestože nabídky rozhodně měl — se vyjádřil ve smyslu, že v extralize ho to jinam netáhne a že by v budoucnu rád někam do zahraničí, ovšem to má ještě čas. Dynamo v aktuální tiskové zprávě nepsalo nic o výstupní klauzuli, takže se zdá, že forvarda zajímá jediné: udělat v nejbližších třech letech s mateřským oddílem pořádný úspěch.

Ze slov samotného hráče po podpisu nového kontraktu lze vyčíst skromnost, jež ho nakonec paradoxně, ale po zásluze může dovést k lukrativnímu angažmá třeba v KHL.

„Byl jsem potěšen zájmem klubu o prodloužení smlouvy. Jsem rád, že jsem v uplynulé sezoně svými výkony přesvědčil vedení a můžu pokračovat ve svém domovském klubu,“ uvedl Poulíček pro web HC Dynamo. „Sezona se mi po stránce osobních výkonů povedla, splnil jsem své cíle. V nadcházejícím ročníku na ně chci navázat, posunout je, a tak pomoci týmu k vyšším metám, ke kterým všichni směřujeme své myšlenky,“ dodal.

Výhra je to nicméně v první řadě pro Dynamo a jeho sportovní ředitel Dušan Salfický si toho je dobře vědom. „Patrik je typem hráče, který svým přístupem a morálními vlastnostmi strhává ostatní k lepším výkonům. Za to mu patří obrovský dík a celá naše organizace je ráda, že takového hráče bude mít ve svých řadách další roky,“ sdělil Salfický.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
„Tak jsem doma, tati.“ Syn Františka Musila Adam chce být Dynamu platný v každé situaci
Kolář si dříve suchou přípravu chystal i sám. Teď s Nakládalem využívá osobního kouče
Hráči, které si pro mistrovství vyberete, musejí cítit důvěru. To v Rize nebylo, míní Martinec
Jak se ukázali v základní skupině? Pohled na odchovance hokejového Dynama na MS v Rize
Komentář: Posily Dynama? Překvapivé vesměs nikoliv, zajímavé rozhodně

Sdílej.

Napsat komentář