Komentář: Gólman Boháč by se mohl vrátit už v květnu. To je perfektní novina

Fanoušci pardubických fotbalistů už se nejspíš smířili s tím, že se Marek Boháč v brance jejich oblíbeného týmu delší dobu neobjeví — minule v Opavě jej ze zápasu odnášeli na nosítkách se zraněným kolenem. Přesto je s tím spojena i jedna veskrze dobrá zpráva, řeklo by se štěstí v neštěstí. Pokud se Boháčova rekonvalescence bude držet očekávaného tempa, bude zpátky o dost dřív, než se počítalo. Nebo přesněji dřív, než tipoval Boháč sám.

Ten na základě někdejší zkušenosti s podobným úrazem soudil, že se jeho absence protáhne až na devět měsíců, jenže mimo by měl být „pouze“ šest až osm týdnů. Jak totiž informoval Deník, Boháčova subjektivní diagnóza byla mylná. Podle trenéra brankářů FK Pardubice Martina Shejbala si Boháč nepřetrhl přední křížový vaz, ale utrpěl podstatně méně devastující úraz. Na operaci musel, výkon chirurga však nebyl až tak komplikovaný. „Koleno se vyčistilo, aby tam bylo vše v pořádku,“ popisoval Shejbal. Znamená to, že třeba ještě finálních pět kol I. ligy by Boháč v květnu mohl stihnout.

V Pardubicích nepochybují, že talentovaný Jiří Letáček, dosavadní dvojka, Boháčovu pozici zastane bez zádrhele. A není důvod tomu nevěřit, protože velké fotbalové kvality rozhodně má. Ne nadarmo Letáček prošel mládežnickými reprezentačními výběry a je nutné připomenout, že před Boháčovým příchodem do Pardubic byl jedničkou právě on. Boháčova letošní čísla však nejde ignorovat. Východočeši, coby nováčci mezi elitou, v zádech s ním zvládli bravurně podzim a dosud vybojovali výtečných 31 bodů. Boháč má na kontě sedm vychytaných nul, lepší jsou jen tři další brankáři. V úspěšných zásazích (73) je druhý za zlínským Stanislavem Dostálem (76). Do svého zranění měl v pardubickém dresu stoprocentní minutáž. Když to všechno sesumírujeme, Boháčův možný relativně brzký návrat vlastně není veskrze dobrá zpráva. Pro mužstvo koučů Krejčího s Novotným je to skvělá zpráva!

V kontextu aktuální pardubické sestavy se však kromě Boháče nelze nezmínit ani o Brazilci Caduovi, který teď bude pro surový faul na opavského beka Žídka nejspíš vnímaný jako jeden z ligových „řezníků“. Za vysoký kop do obličeje, po kterém Žídek silně krvácel z tržné rány na čele, Cadu (kromě červené karty od rozhodčího Zelinky přímo v zápase) od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace dodatečně vyfasoval stopku na tři zápasy. Vynechá tak minimálně klání s Mladou Boleslaví, Olomoucí a Bohemians Praha 1905 a je otázka, zda si pak nebude muset znovu pracně vysloužit důvěru trenérského štábu, který Caduův zbytečný zákrok, jehož následkem Pardubice v Opavě 0:1 prohrály, určitě velice rozladil.

Čtěte též:
Přetržený vaz? Ve fotbale bohužel běžná věc. Tentokrát měla pech pardubická jednička
Jiný Cadu? S Opavou se projevil ten nežádoucí

Sdílej.

Napsat komentář