Kolář si dříve suchou přípravu chystal i sám. Teď s Nakládalem využívá osobního kouče

Individuální suchá příprava hráčů pod vedením vlastního „kondičáka“? Část fanoušků a zřejmě i některé trenéry sem tam trochu dráždí, nicméně u borců, kteří si v kariéře hokejem vydělávali (či vydělávají) v zahraničí, je to naprostý standard. A je jen jejich profesionální odpovědnost, aby se na sezonu nachystali adekvátně. Svého času tuhle možnost využívali třeba nynější asistent trenéra pardubického A-týmu Petr Sýkora s parťákem Tomášem Divíškem, na tento typ přípravy jsou zvyklí též odchovanci Dynama v zámoří Tomáš Nosek a Martin Kaut a mnozí další.

Ze současného kádru Pardubic patří do stejné skupiny dvojice ostřílených beků Jan Kolář a Jakub Nakládal; první z nich hrál skoro sedm sezon KHL, druhý byl pryč bezmála devět a vyzkoušel si i NHL. Těžko si představit, že by ve 33, respektive 34 letech — v týmu Dynama jsou nejstarší — ještě měnili zaběhnuté pořádky. Pod vedením svého kouče se začali potit už 1. května, zatímco první skupina hráčů, kteří se účastní společné přípravy mužstva, startovala až o dva dny později.

„Trénujeme od pondělí do pátku, víkendy máme volné. Příprava je specifická, děláme hodně cvičení na koordinaci a silovou vytrvalost,“ popisoval zadák Kolář pro oddílový web HC Dynamo a pochvaloval si variabilitu tréninků. „Nároky na sportovce jsou každým rokem větší, hokej se navíc také hodně rychle mění,“ řekl k tomu.

Zároveň prozradil, že v minulosti si tréninkové dávky během „suché“ ordinoval i úplně sám, bez pomoci kondičního kouče. Rozdíl byl ovšem v tom, že přípravu míval kvůli dlouhé sezoně na Ukrajině (Doněck) či posléze v Rusku (Vladivostok a Chabarovsk) o poznání kratší. „Hledal jsem si informace i různé cviky, konzultoval je. Na základě toho jsem si pak skládal tréninkový plán,“ uvedl obránce.

S Nakládalem hodlají naproti tomu dřít až do začátku července, takže tou dobou budou mít na kontě dva celé měsíce. Většinu jejich spoluhráčů čeká mezitím mimo jiné soustředění v Deštném v Orlických horách; později Dynamu začne čtrnáctidenní dovolená a po ní už se kompletní tým, tedy včetně obou veteránů, v pondělí 19. července znovu sejde na ledě.

Čtěte též:
Hráči, které si pro mistrovství vyberete, musejí cítit důvěru. To v Rize nebylo, míní Martinec
Jak se ukázali v základní skupině? Pohled na odchovance hokejového Dynama na MS v Rize
Komentář: Posily Dynama? Překvapivé vesměs nikoliv, zajímavé rozhodně
Analýza: Proč hokejové Dynamo „ruplo“ ve čtvrtfinále
Jak na Bruslaře. Návod pro Dynamo k zachráně zle rozjeté série

Sdílej.

Napsat komentář