Kluci kolem jsou čím dál mladší, děsí Čelůstku. V nové sezoně chce s týmem ještě výš než loni

Zase okolo sebe vidí spoustu nových, mladých kluků — jako každou přípravu ve fotbalových Pardubicích. „A jsou čím dál mladší, až mě to děsí,“ usmívá se obránce Tomáš Čelůstka. „Za měsíc mi bude třicet, takže si vedle nich říkám, že už taky stárnu. Ale zároveň se díky nim pořád cítím svěže.“

Zkraje týdne tomu tak ovšem nebylo, ani nemohlo. Svěřenci trenérů Krejčího s Novotným totiž dostali pořádně zabrat při vstupních fyzických testech na pražské Fakultě tělesné výchovy a sportu. „Bylo tam toho hodně: odrazová síla, stabilita a pak hlavní část — běhání ‚do mrtva‘,“ popisuje Čelůstka.

Sedmým místem jsme si na sebe upletli velký bič a teď je na každém z nás, jak to uchopí — věřím, že správně.

Tomáš Čelůstka

K tomu tropické teploty, prostě nic moc. „Ty prostory jsou v podzemí, bylo tam dusněji,“ přisvědčuje zkušený bek. „Ale myslím, že to ničemu nevadilo a při testech nás to neovlivnilo. Snad jsem to zvládl dobře.“

I tak byl další den, kdy už hráči trénovali v areálu Pod Vinicí, určitě snesitelnější. Nejdřív poctivá rozcvička a protažení pod vedením kondičáka Filipa Kopřivy, aby se hráči patřičně nachystali na zátěž, pak fotbálek na prvním hřišti na 3×20 minut. „Na první trénink to bylo výživné,“ poznamenává Čelůstka. „Ale je super, že znovu začneme pracovat na tom, abychom byli ještě lepší než minulou sezonu.“

Tomáš Čelůstka na pláži v turecké Antalyi se synkem Matteem. Foto: Facebook FK Pardubice

Což popravdě není úplně skromné přání, uvážíme-li, že Pardubice jako prvoligový debutant senzačně obsadily sedmou příčku. Na druhou stranu Čelůstkova slova do písmene splňují požadavek kouče Krejčího, aby hráči vydrželi hladoví. „Pořád je kam se posouvat, rezervy jsou,“ je si krajní zadák jist. „Tím sedmým místem jsme si na sebe upletli velký bič a teď je na každém z nás, jak to uchopí — věřím, že správně. Necháme se překvapit, jak potom sezona bude probíhat.“

To je však zatím daleko, hráči mají teprve krátce po dovolených. Čelůstka si tu svoji s manželkou Janou a patnáctiměsíčním synkem Matteem užil náramně. „Bylo to perfektní. Konečně delší volno po roce a půl, co svět zasáhla pandemie,“ konstatuje.

S udržováním kondice během něj neměl problém, pohybu bylo i před najetím na individuální plán víc než dost. „Žena má ráda výlety do přírody, první týden jsme chodili do kopců a po rozhlednách. Já měl navíc malého v krosně, takže jsem si docela máknul,“ líčí Čelůstka.

S rodinou následně vyrazil do turecké Antalye. „Syn poprvé letěl letadlem a viděl moře a pláž. Na písku se vyblbnul, ani se pak nechtěl vracet na pokoj a chtěl si pořád hrát. Z té pláže jsme ho museli dostávat zuby nehty,“ vypráví Čelůstka pobaveně.

Syn prvně letěl letadlem a viděl moře a pláž. Na písku se vyblbnul, ani se nechtěl vracet na pokoj. Museli jsme ho odtamtud dostávat zuby nehty.

Tomáš Čelůstka

Fotbalové fanoušky v Česku momentálně pohltilo Euro, kde hraje Čelůstkův starší bratr Ondřej. Pardubický obránce je se sparťanským stoperem národního týmu v pravidelném kontaktu.

„Tolik si nevoláme, protože reprezentanti mají i s těmi přelety nabitý program. Do toho taktické porady. Na mobilu Ondra není moc k zastižení, ale každý den si vyměníme minimálně dvě tři zprávy. Jemu i celé ‚repre‘ moc držím palce. Snad to dotáhnou co nejdál. Je to turnaj, stát se může cokoliv. Rozhodovat bude i to, jak se který tým vyspí,“ říká Tomáš Čelůstka směrem k play-off šampionátu.

Čtěte též:
Mladým dáme prostor a uvidíme, zda budou schopni zacelit díry v sestavě, říká trenér Krejčí
Český tým je ve stejné pozici jako my na Euru ’96. Nemá co ztratit, říká legenda Kubík
Naše síla byla v soudržnosti. U některých soupeřů tohle skřípalo, říká kapitán fotbalistů
Kouč fotbalistů Krejčí: Vážím si toho, jak kluci dokázali přepnout na tempo i kvalitu první ligy
Komentář: Obdivuhodná premiéra. Pardubice byly jedním z top nováčků za poslední léta

Sdílej.

Napsat komentář