Jako kluk dostával lístky na Dynamo od beka Pácala. Teď se za ně Košťálek bude bít sám

Ač je v podstatě odchovancem pražské Sparty, jezdil hokejový obránce Jan Košťálek v dětství často i na zimák do Pardubic. Tedy tam, kde je od května coby jedna z posil Dynama doma.

„Vyrůstal jsem totiž v Kolíně a do Prahy šel až později. A taťka se zná s Tomášem Pácalem (někdejším pardubickým obráncem, též rodákem z Kolína), který nám na Dynamo nechával lístky,“ vysvětluje Košťálek. Od nové sezony je bude přátelům a známým nejspíš shánět on — samozřejmě pokud covidová situace fandům dovolí návštěvu v aréně.

V Pardubicích se 26letému členu širší reprezentace líbí a chtěl by s nimi — podobně jako se Spartou, za niž odehrál předchozí tři sezony — útočit na nejvyšší příčky. „Je to tu zase něco jiného, super,“ pochvaluje si Košťálek, jenž v minulosti okusil i zámořské juniorské a farmářské soutěže.

Jan Košťálek při práci s pukem. Foto: Ladislav Adámek, HC Dynamo Pardubice

Dynamo se od pondělka po třech týdnech dovolené opět začalo připravovat na ledě a první trénink, třebaže „rozehřívací“, byl poměrně svižný a únavný. „Tak to je vždycky, když v létě ‚skočíte‘ do toho ledu. Je to jiný pohyb,“ podotýká Košťálek.

Oproti části spoluhráčů má výhodu v tom, že se nemusí trápit s novou výstrojí, než si sedne. „Já ji neměním, maximálně brusle,“ směje se. „Nebo kalhoty a helmu, které musím mít týmové, si nové vezmu, ale jinak mám všechno už 10 let svoje,“ říká.

V uplynulé sezoně nastřílel v 59 utkáních (včetně play-off) 15 gólů a přidal 19 nahrávek, takže se nabízí, že by měl v pardubickém týmu platit za jednu z hlavních ofenzivních zbraní v zadních řadách. S koučem Richardem Králem však svoji roli ještě blíže neprobíral. „Teprve začínáme. To přijde až se zápasy,“ glosuje Košťálek.

Úvodní přátelák Pardubice hrají v úterý 3. srpna od 17.30 v Ostravě s Vítkovicemi. Následuje Olomouc, odvety s oběma těmito soupeři, duely se Spartou a s Libercem a konečně turnaj ve Švýcarsku, kde Dynamo postupně vyzve Biel, německý Krefeld a Ženevu.

V horách to s rodinou máme rádi. Odjedeme do Krkonoš, jsme tam klidně celý týden a relaxujeme.

Jan Košťálek o nedávné dovolené

„Hrát v zahraničí proti jiným klubům je lepší než s extraligovými, s nimiž se vidíme pořád. Není to takový stereotyp, jako když dokola cestujeme po České republice,“ oceňuje Košťálek srpnový zájezd do země helvétského kříže.

Nedávné volno trávil s rodinou na horách. „Máme to tam rádi. Odjedeme do Krkonoš a jsme tam klidně celý týden, relaxujeme. Nikam k moři jsme tenhle rok nejeli,“ konstatuje Košťálek, jehož velkou zálibou jsou vedle hor také tenis, padel tenis (kombinace squashe a tenisu), golf a rychlá auta. Dříve se proto intenzivně zajímal i o tuning. „Teď už se ale nesnažím vylepšovat nic. Mám svoje Subaru Impreza a s tím jsem spokojený,“ říká.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Hokejové Dynamo znovu na ledě. Novic Robertson si musel půjčit výstroj
Komentář: Poulíček je vzor charakterem i dřinou. Jeho podpis se Dynamu bohatě vyplatí
„Tak jsem doma, tati.“ Syn Františka Musila Adam chce být Dynamu platný v každé situaci
Kolář si dříve suchou přípravu chystal i sám. Teď s Nakládalem využívá osobního kouče
Hráči, které si pro mistrovství vyberete, musejí cítit důvěru. To v Rize nebylo, míní Martinec

Sdílej.

Napsat komentář