Jak na Bruslaře. Návod pro Dynamo k zachráně zle rozjeté série

Ta bitva ještě není nutně ztracená, ale pokud by hokejové Pardubice ve čtvrtfinále play-off s Mladou Boleslaví pokračovaly v tom, co předváděly ve venkovních zápasech, sezona jim skončí co nevidět. Dvě vzhledem k výkonům zasloužené porážky, žádný vstřelený gól… Je toho hodně, co Dynamo musí v odvetách (první se hraje v pondělí od 19 hodin v enteria areně) změnit. Magazín PKSMAG nabízí krátký návod, který by mohl pomoci mizerně rozehranou sérii zachránit.

1. Zasypat gólmana Růžičku střelami, a to odevšad

V předkole s Karlovými Vary mohli Pardubičtí coby hrdinu oslavovat brankáře Milana Kloučka, ve čtvrtfinále má nad ním dosud navrch mladoboleslavský Jan Růžička. Není to však Kloučkova vina, ten dělá, co se dá. Růžičkova dvě čistá konta po vítězstvích Středočechů 2:0 a 5:0 jsou způsobena i tím, že měl nápadně méně práce než jeho protivník (Boleslav vyslala na Kloučkovu bránu dohromady 79 střel, Pardubice na Růžičkovu jen 53).

Dynamo má hráče s fyzickými parametry na to, aby Růžičkovi pořádně znepříjemnili jeho „směnu“ stíněním i jinak, tak by s tím měli začít. Projektily by měly létat odkudkoli, ne jen z předbrankového prostoru, jak o tom v televizi mluví experti. Na první pohled nevinný nastřelený puk se totiž vždycky může odrazit na hůl najíždějícímu spoluhráči. Jen tam ty (četné) pokusy prostě musejí být; v tomhle má Dynamo velké rezervy.

2. Nenechat se tolik vylučovat

Čehož si jsou dobře vědomi i sami hráči. Nejde ani tak moc o to, že by pardubických vyloučených bylo nějak výrazně víc než těch boleslavských — celek z města motorů je ale zatím mnohem efektivnější v sehrávání početních výhod. Bruslařský klub proměnil hned čtyři přesilovky ze 13 nabídnutých možností. Dynamo, jak plyne i z výše uvedených čtvrtfinálových výsledků, z 10 ani jedinou. Takže i v tomto směru by bylo záhodno se podstatně zlepšit, tím spíš, že v předchozí sérii s Vary Pardubice v přesilovkách uspěly hned šestkrát.

3. Dostat do hry důraz a emoce

V prvních dvou utkáních dominovala boleslavská rychlost, hráči Dynama svoje soky povětšinou marně naháněli. Zaostávali ovšem i v důrazu v osobních soubojích, málo se sráželi a Boleslav měla svoje manévry v útočném pásmu velice usnadněné. Na opačné straně kluziště to vypadalo odlišně — její obránci i útočníci se na pardubické „narušitele“ vrhali jako vosy, kterým někdo v lese šlápl do hnízda. Co se týče emocí, ty na pardubických hokejistech k vidění moc nebyly, při nepříznivém průběhu se na nich místy projevovala spíš odevzdanost. Pomohl by nějaký „zacharčukovský“ hit na otevřeném ledě, to střídačku vždycky spolehlivě dostane do varu a soupeře vyvede z rovnováhy. Něco podobného by mohli předvést kapitán Nakládal, Kolář, obrovitý Vála či například Kratochvil.

Čtěte též:
Pět věcí, které zvyšují atraktivitu čtvrtfinále Dynama s Boleslaví
Fantom předkola. Brankář Dynama Klouček zářil v sérii s Vary
Analýza: Co Dynamo v předkole šlechtí, a co už méně
Komentář: Polepšený Camara? To je pro Dynamo (zatím) terno

Sdílej.

Napsat komentář