Hokejové Dynamo znovu na ledě. Novic Robertson si musel půjčit výstroj

Od pondělního dopoledne, kdy se pardubičtí hokejisté opět sešli po dovolených, měl mít ideálně k dispozici už úplně všechny hráče širšího kádru. Jenže pár lidí Richardu Královi, trenéru HC Dynamo, v útrobách arény přece jen scházelo. „Máme dva zraněné, není tu Denis Kusý a Robert Kousal má problém s kotníkem. Michal Hrádek je kromě toho ještě na ‚repre‘,“ vypočetl kouč.

Toho jinak těší, že se do mužstva může začlenit například i nová kanadská posila Dennis Robertson, 30letý zadák, který se stejně jako jeho krajan Camara v první polovině přípravy na sezonu chystal doma za oceánem. „Konečně jsme spolu. Tým se bude dávat do kupy, všichni se lépe poznají,“ kvitoval Král.

Během úvodní tréninkové jednotky se mu na ledě prostřídaly dvě skupiny; zatímco jedna bruslila, ta druhá si byla klasicky protáhnout svaly v posilovně. Do malé haly nejprve vyjeli mladíci.

Někteří hráči dosud nebruslili vůbec, takže jsme jim dali o fous volnější trénink, aby to pro ně nebyla hned nějaká „bláznovina“.

Richard Král, trenér Dynama

„Z první skupiny byli všichni na ledě už před soustředěním. Z té další někteří hráči dosud nebruslili vůbec, takže jsme jim dali o fous volnější trénink, aby to pro ně nebyla hned nějaká bláznovina,“ poznamenal Král. „Zatím jsme mužstvo rozdělili na ‚mladé‘ a ‚staré‘. Výhledově se ty skupiny mohou trochu měnit, ale i tak se třeba z 80 procent budou krýt s těmi současnými — kluci jsou chytří, takže zhruba znají svoji pozici v mužstvu. Jen u několika jmen ještě nejsme rozhodnutí,“ doplnil.

Smyslem tréninku vážně nebylo hráče přehltit, vždyť řada hokejistů obula nové brusle nebo se teprve začala sžívat s novou výstrojí. Novici Robertsonovi se navíc během letecké přepravy výstroj zatoulala, tudíž si musel půjčit cizí… „Proto se ten trénink nedá moc hodnotit,“ podotkl Král. „Ale myslím, že měl na to, že jsme se viděli po dlouhé době, docela slušné tempo.“

Po zbytek tohoto týdne budou mít hráči pouze jednu fázi, od příštího přejdou na dvě. „Tenhle bude seznamovací, víceméně na zapracování. Potom začneme normálně trénovat,“ nastínil trenér Král. Už o víkendu však plánuje první zúžení soupisky a další by mělo následovat před prvním přátelákem, kterým bude v úterý 3. srpna od 17.30 duel v Ostravě s Vítkovicemi. „U každé z posil máme v hlavě, co od ní lze očekávat a proč jsme ji sem brali. Budeme jen ladit složení dvojic a trojic. Tréninky a přáteláky ukážou víc, někteří hráči si mohou sednout lépe, jiní hůře. Do 10. září (1. extraligové kolo proti Plzni) je dost času,“ uvedl kouč Dynama.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Čtěte též:
Komentář: Poulíček je vzor charakterem i dřinou. Jeho podpis se Dynamu bohatě vyplatí
„Tak jsem doma, tati.“ Syn Františka Musila Adam chce být Dynamu platný v každé situaci
Kolář si dříve suchou přípravu chystal i sám. Teď s Nakládalem využívá osobního kouče
Hráči, které si pro mistrovství vyberete, musejí cítit důvěru. To v Rize nebylo, míní Martinec
Jak se ukázali v základní skupině? Pohled na odchovance hokejového Dynama na MS v Rize

Sdílej.

Napsat komentář