Hokejbalista Vlasák: Čtvrtfinále s Karvinou? Menší spoluhráči musejí přetrpět souboje

Když Lukáš Vlasák zvedne telefon, než poodejde stranou, chvíli je slyšet kovový zvuk, jako kdybyste mlátili kladivem nebo třeba železnou tyčí do kolejnice. A také že ano! „Dělám mistra směny na zauhlování v Elektrárně Opatovice. Teď mám zrovna na starosti čištění a podbíjení příjezdové koleje, takže tu běhám kolem trati,“ vysvětluje Vlasák s úsměvem.

O víkendu ho však čeká úplně jinačí „rachota“. Navlékne hokejbalovou výstroj a s mužstvem pardubických Autosklářů, v konečné tabulce základní části extraligy čtvrtým, rozjede čtvrtfinále play-off s pátou Karvinou. První zápas hrají Východočeši v sobotu od 16 hodin doma v Polabinách, k odvetě nastoupí o den později v tutéž dobu ve Slezsku. Pak už může být hotovo — podobně, jako se úvodní část zkrátila na jednokolovou, je i ta vyřazovací zredukována pouze na dva vítězné zápasy.

Pokud by byl nutný rozhodující třetí duel, měli by Pardubičtí výhodu svého hřiště, nicméně… „Proč si kazit středu, zkusíme to urvat už v neděli,“ reaguje Vlasák. Na konto protivníka pak pokračuje: „Karviná šla celkově nahoru, získala pár kluků ze Sudoměřic. Nějakou kvalitu má. Ale když budeme hrát dobře zezadu, mělo by to na ni stačit.“

Útočník pardubického Autoskla Lukáš Vlasák v akci. Foto: Josef Česák

Vzhledem k nouzovému formátu soutěže se Pardubice s Karvinou potkaly naposledy v září 2020, hned v prvním kole. Tehdy jí doma podlehly 4:6. „Že jsme s ní tak dlouho nehráli, za minus nepovažuju. Říkal jsem to i Pavlu Kubešovi (hrajícímu asistentovi trenéra a jedné z opor Autosklářů): Pokud chceme uspět, musíme porazit každého. A to chceme, cíl je vyhrát poslední zápas sezony,“ vyhlašuje Vlasák.

Třiatřicetiletý útočník od Karviné očekává silový hokejbal. „Není to žádný atletický tým,“ poznamenává. „Bude to náročné hlavně pro spoluhráče, co jsou menšího vzrůstu. Ti musejí ‚kousnout‘ hodně soubojů. Na to jsme se však připravovali. Kromě tvrdosti soupeře nás asi nemůže nic překvapit,“ soudí Vlasák.

Jemu osobně hra do těla rozhodně vadit nebude; narostl do výšky 197 centimetrů a váží přes metrák, takže si na něj sokové moc netroufnou. Spíš mu připadne role ochránce slabších. „Mně tenhle styl hry vyhovuje, nebudu mít problém,“ přitakává.

Jako tým teď šlapeme dobře. Fyzicky jsme na tom velice slušně a herně si to sedá taky. Scházíme se ve stejné sestavě, což jindy nebývá tak časté.

Lukáš Vlasák

S mančaftem završil dlouhodobou část na vítězné vlně, dvěma triumfy na nájezdy nad Ústím nad Labem a v derby v Hradci Králové (2:1, resp. 4:3). „Každé takové vítězství povzbudí, psychice to pomůže,“ věří Vlasák. „Podle mě teď šlapeme dobře. Fyzicky jsme na tom velice slušně a herně si to sedá taky. Scházíme se ve stejné sestavě, což jindy nebývá tak časté. Bude to jen lepší,“ doplňuje.

Po předchozím půstu se konečně začaly dařit i početní výhody. Proti Hradci Autoskláři v přesilovkách vsítili všechny tři góly v normální hrací době, přičemž Vlasák si připsal dvě trefy. „Nic zásadního jsme v přesilovkách neměnili, byly tam jen drobné úpravy v sestavách formací. Prostě to vyšlo, buďme za to rádi. Snad to přispěje k tomu, abychom přesilovky využívali i v play-off,“ doufá.

Čtěte též:
Trápení hokejbalistů Pardubic. Nedávají góly, ani v přesilovkách
Play-off na dva vítězné bude ošidné. A „repre“? Tam je to s otazníkem, říká hokejbalista Bílý
Komentář: Hokejbalová extraliga přes léto? Stojí to za pokus

Sdílej.

Napsat komentář