Dotek olympiády na pardubickém závodišti: soutěže ve všestrannosti

Dvakrát už se tu letos jely dostihy, svoje vítěze poznaly úvodní dvě kvalifikace na 131. Velkou pardubickou. Než přijde na řadu ta třetí, srpnová, mohou diváci okusit jinou disciplínu, která je s pardubickým závodištěm rovněž úzce spjatá: jezdeckou všestrannost neboli military.

Na rozdíl od dostihů se v tomto případě jedná dokonce o tradiční olympijský sport, který bude už zanedlouho k vidění na Hrách v Tokiu. V Pardubicích se závody kombinující drezuru, skokové a terénní zkoušky (krosy) uskuteční od pátku 16. do neděle 18. července ve zmíněném pořadí — na každou jezdeckou dovednost je vyčleněn jeden den. V pátek a v sobotu se začíná v 9, v neděli už v 8 hodin ráno. Vstup pro diváky je zdarma za dodržení aktuálně platných protiepidemických opatření.

Soutěže ve všestrannosti sestávají z drezurní, skokové a terénní zkoušky. Foto: Petr Šedivý

V Pardubicích by mělo startovat přes 170 soutěžních dvojic jezdec-kůň.

„Těší nás, že zájem ze strany závodníků neupadá. I přesto, že jsme se termínově sešli s dalším pořadatelem závodů, k nám přijedou i jezdci z Rakouska či Německa. Věříme, že pro ně všechny připravíme kvalitní závody se zajímavými tratěmi v dráze Velké pardubické,“ uvedl Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku.

Na programu je celkem deset soutěží, přičemž o tu nejtěžší se postará kvalifikace Zlaté podkovy stupně S. Obecně platí, že z jednotlivých soutěží jsou oblíbené především záverečné krosy.

„Snažíme se pro ně vymyslet atraktivní tratě s různými typy překážek, aby soutěž bavila nejen samotné jezdce, ale také diváky,“ nastínil stavitel Václav Žižka. Překážky budou přírodního i umělého rázu.


Děkujeme, že jste si přečetli tento článek. Váš Pardubický kraj sport magazín, PKSMAG.cz

Sdílej.

Napsat komentář