Do finále pomohl gólem zlomenou nohou. Na Plzeň to chce vyladit presink, míní Slováček

Semifinále futsalového play-off proti Teplicím, do nějž se zapojil až od druhého utkání, odehrál chrudimský Matěj Slováček se sebezapřením. Aby ne; jeho noha, na které si ještě před koncem základní části zlomil zánártní kůstky, zdaleka není v pořádku.

„Pět nebo šest týdnů jsem rehabilitoval. Naskočil jsem bez velké přípravy, protože se (v prvním zápase série) vyfauloval Martin Doša a neměli jsme tolik hráčů. Po domluvě s trenérem jsem mu byl k dispozici a snažil se odehrát aspoň nějakou rozumnou dobu,“ líčí 30letý reprezentant Slováček. A dodává: „Hraju pod prášky, protože kotník pořád bolí. Dny po zápasech jsou horší… Ale teď je chvilka času dát se do kupy, i když finále s Plzní začíná už ve čtvrtek.“

Čtvrtý gól rozhodujícího semifinále s Teplicemi v Chomutově jste z pravé strany trefil pěkně, takže to asi bylo druhou nohou…

Ne, ne, ne, to právě bylo tou zraněnou. Kluci se mi smáli, že to jde i se zlomenou nohou, bylo to takové legrační.

Shrnul byste v pár větách sérii s Teplicemi? Jaká byla?

Hodně vyrovnaná, bylo to vidět i na všech výsledcích. Už ten první napověděl, že to bude takhle a že do finále může postoupit kdokoliv. Ale myslím, že my jsme do něj nakonec chtěli o trošku víc. Možná jsme byli i o něco lépe připravení takticky. To nám pomohlo i v posledním čtvrtém zápase.

Chrudimský Matěj Slováček střílí na teplického gólmana Casassu. Foto: Karel Dvořáček

Čím to, že v něm padlo tolik branek? Asi se vzhledem k nízkým předchozím výsledkům (z pohledu Chrudimi 2:1, 2:1 a 2:3 na penalty) dal předpokládat spíš opak, ne?

Určitě. Asi nikdo nepočítal s tím, že to skončí 5:3, i když na futsal to není nic extra. My bohužel udělali chybu v prvním poločase, ale pak se nám podařilo srovnat. Když jsme pak dali na 2:1, Teplice pod tíhou toho, že musely vyhrát, začaly riskovat, a my toho využívali. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.

Bylo velké plus, že se do sestavy po disciplinárním trestu vrátil Martin Doša?

To rozhodně. Martin je silový hráč, má zkušenosti. Kromě toho byl čerstvý.

Mají podle vás výkony týmu v play-off vzestupnou tendenci?

Řekl bych, že ano. Pokud jde o semifinále, paradoxně nejhorší zápas byl hned ten první, pak to bylo jen lepší a lepší, což gradovalo ve čtvrtém duelu v Chomutově.

Kde je podle vás směrem k finále třeba přidat?

Ve všech zápasech jsme udělali nějaké chyby. Snažíme se z toho vždycky poučit, ale nikdy se jim nelze úplně ubránit. Jen je musíme minimalizovat a zkusit ještě vyladit presink. Když nám jde, většina soupeřů s tím má problém.

Odhadnete, co vás proti Plzni čeká? Jako vítěz základní části skončila nad vámi jen díky aktivnějšímu skóre a uhráli jste s ní dvě remízy (3:3 a 2:2)…

Plzeň má útočný styl, my spíš obranný. Ty dva zápasy naznačily, že to zase bude vyrovnané. Nemyslím si, že by finále mělo končit divokými výsledky. Zpočátku to bude opatrné, o první chybě. Týmy se znají, jsou v nich čeští nebo slovenští reprezentanti, hrajeme proti sobě léta. Bude těžké jeden druhého překvapit. Ale myslím, že to budou pěkné zápasy. Těšíme se na to.

Vypíchl byste z jejího kádru nějakého hráče, nebo to má postavené vyloženě na týmovém pojetí?

Hrají týmově, ale jsou tam individuality, na které si musíme dát pozor. Většinu jejich zápasů rozhoduje Tomáš Vnuk, který je hodně gólový a tvoří z 80 procent útočnou fázi Plzně. Ale mají tam i další hráče s výbornou střelou, jako je Michal Holý nebo Seidler. A Lukáš Rešetár je velice dobrý jeden na jednoho.

O vás už řeč byla, ale co spoluhráči? Jsou po Teplicích pokopaní? Stihne se to spravit?

Doufám, že ano. Nějaké šrámy tam jsou, ty čtyři zápasy jsme navíc odehráli během deseti dnů. Únava se kumuluje. Ale na to jsme zvyklí už ze základní části. Věděli jsme, že program v těch třech měsících bude náročný. Snažili jsme se na to připravovat už v lednu a únoru fyzickými tréninky. Teď bych řekl, že se nám to vyplácí. I v sérii s Teplicemi jsme měli víc sil, to také rozhodovalo.

Čtěte též:
Do finále po třech letech? Chrudim musí vsadit na to, co fungovalo dosud. A zachovat klid
V postup na Euro věříme hodně. A s Chrudimí beru jen titul, hlásí futsalista Koudelka

Sdílej.

Napsat komentář