Do finále po třech letech? Chrudim musí vsadit na to, co fungovalo dosud. A zachovat klid

Hokejisté i basketbalisté Pardubic v té letošní, další koronavirem poznamenané sezoně vypadli ve čtvrtfinále. Svitavští basketbaloví Tuři už v předkole. Z týmů nejvyšších soutěží napříč sporty, které dostaly od vládních činitelů zelenou k dohrání a zároveň se v nich bojuje v play-off, zůstali futsalisté FK Chrudim možná posledními, kdo může reálně zaútočit na titul. Možná — protože pardubičtí hokejbalisté teď o víkendu po dlouhé pauze znovu odstartovali, sílu mají určitě slušnou a ambicemi na zlato se také nijak netají.

Každopádně zmíněná Chrudim, čtrnáctinásobný český šampion a mezi lety 2007 až 2018 nesvrhnutelný tuzemský král, je přímé bitvě o trofej podstatně blíž. Nad sokem z Teplic vede v semifinále už 2:0 na zápasy; postup může stvrdit dnes od 19 hodin v domácí hale.

Finále by pro Chrudim bylo prvním po třech letech. V roce 2019 jí cestu do něj zahradila pražská Sparta, pozdější mistr, a loni se kvůli covidu vyhlásilo pouze pořadí po dvaceti kolech, když se liga definitivně stopla. Chrudim se tak sice stala vítězem s právem startu v prestižní Lize mistrů, ovšem nedekorovaným; o klasickém titulu nemohlo být řeči.

Druhé semifinálové vítězství Chrudimi vystřelil Pavel Drozd (na snímku z úvodního duelu). Foto: Ivana Hošková

I proto Chrudimští v této sezoně velice touží vydobýt si vavříny na palubovce, a nikoli, aby jim prvenství bylo přisouzeno od stolu svazovými funkcionáři. Ze tří povinných kroků tedy v tuhle chvíli dokázali udělat už skoro dva. Co by je mělo dovést k postupové výhře nad Teplicemi? Stoprocentně bude nutné podržet si perfektní obranu, protože v sérii s teplickým Svarogem moc gólů nepadá.

Zajímavé je, co k defenzivě po druhém triumfu nad Teplicemi v Chomutově poznamenal chrudimský Tomáš Koudelka. „V Chrudimi jsme bránili hodně blízko a Teplice měly docela dost střel a šancí, ale ve druhém utkání jsme napadali výš a soupeři už jsme jich tolik nedovolili,“ srovnával Koudelka v rozhovoru pro web 1. futsal ligy oba dosavadní semifinálové duely, které přitom skončily zcela identickými výsledky — 2:1 pro jeho mančaft.

Chrudim měla při svých těsných vítězstvích i kliku — protivník ze severozápadu Čech s ní hrál vyrovnané partie. Aktéři se shodli na tom, co dnes od koučů i jejich svěřenců po zápasech slýcháme často: totiž že „rozhodovaly detaily“. Ve třetím semifinále tomu sotva bude jinak, třebaže Teplice dopředu ohlásily absenci minimálně tří hráčů obvyklé sestavy. Domácím pak stále bude chybět Slovák Martin Doša, potrestaný už v úvodním klání se Svarogem dvouzápasovým distancem za faul. Udržet na uzdě emoce, které v prvním zápase plály, a vyrovnat se s tvrdou hrou soupeře bude pro chrudimský FK vedle pozorné obrany též klíčové.

Podle trenéra Felipeho Condeho má navíc Chrudim rezervy vpředu. „Stále je to kam posouvat, zejména v útočné fázi,“ mínil kouč po odvetě v Chomutově. Je však otázka, co v tomhle směru dovolí Teplice, do Chrudimi jistě nepřijedou poražené předem. Což Chrudimští dobře vědí. „V kabině není určitě nikdo, kdo by si myslel, že už jsme postoupili a že to přijde samo,“ uvedl Koudelka, jeden z reprezentantů v chrudimském dresu.

Čtěte též:
V postup na Euro věříme hodně. A s Chrudimí beru jen titul, hlásí futsalista Koudelka

Sdílej.

Napsat komentář