Analýza: Co Dynamo v předkole šlechtí, a co už méně

V sérii předkola play-off hrané na tři vítězné zápasy vedou 2:0 a ve druhém utkání pardubičtí hokejisté smetli soupeře z Karlových Varů rekordním výsledkem 11:3. Tím by se málem dalo končit, s nějakým zázračným vzepětím Energie ve víkendových odvetách se moc kalkulovat nedá. Vary se vážně nezdají být vůči Pardubicím konkurenceschopné, vždyť ve čtvrtek to bylo 9:1 už ve 23. minutě…

Přesto se v následující analýze pojďme podrobněji podívat na to, co série s Vary Dynamu zatím ukázala.

1. Na Kloučka je spoleh

Brankář Milan Klouček dostal v předkole důvěru trenérů Dynama a zatím ji vrchovatě splácí. Foto: Ladislav Adámek

Dvaadvacetiletý gólman v základní části extraligy nedostával víc prostoru než jeho sokové v boji o brankoviště — Kantor a pozdější posila týmu Barulin. Pro předkolo však trenéři ukázali na něho a zejména v prvním střetnutí, v němž Pardubičtí slavili těsnou výhru 2:1, se Klouček několikrát zaskvěl. Bez nadsázky lze říci, že Dynamu zachránil triumf v normální hrací době, protože v posledních vteřinách zabránil rychlým natažením levého betonu k tyčce ve snadné dorážce karlovarskému Flekovi. Při destrukci Energie ve druhém mači zase napravoval slabší chvilky obránců, po nichž na něj uháněli osamocení Vondráček nebo Kohout.

2. Zohorna je při chuti

Lednová posila Dynama z Amuru Chabarovsk je typem hráče, pro kterého je play-off ideálním živlem. Zapojovat se do strkanic, kterých v téhle fázi sezony bývá kolem branky fůra, mu nikdy nečinilo problémy. Má na to ostatně i solidní tělesné parametry, při slušné výšce váží skoro metrák. Ale také umí dávat góly a připravovat je. V úvodním klání si v přesilovce připsal první asistenci na rozhodující gól Kosticyna, v dalším stejně jako jeho parťák z útoku Camara nasbíral dokonce pět kanadských bodů (2+3), mezi nimiž opět figuruje i nahrávka na vítěznou branku, tentokrát v podání beka Vály. Zařazení Tomáše Zohorny po bok zmíněného Camary a Kousala se koučům bohatě vyplácí.

3. Centři Dynama snad našli recept na buly

Z pohledu téhle veledůležité statistiky to v prvním zápase byla katastrofa. Více než půlku svých vhazování ovládl jen Zohorna, naproti tomu Poulíček, muž s nejvíce vyhranými buly v základní části, v duelech s karlovarskými Skuhravým a Černochem vyloženě propadl a bídně si vedl i Kratochvil. O den později už však Východočeši měli s Vary vyrovnanou bilanci, poměr 29:28 z tohoto zápasu vypadá skutečně o poznání lépe než 29:40 z prvního.

4. Trenér obránců Havíř bude mít co dělat

Souvisí s poznámkou v závěru bodu 1. Beci Dynama jsou někdy zkrátka příliš ležérní a bohorovní. Jejich hrubky, kterým se nevyhnuly ani nejzkušenější opory typu kapitána Nakládala, by rozhodně neměly zapadnout — po Kloučkovi nelze chtít, aby minely donekonečna hasil. Občas je vidět zaváhání v pohybu a z toho plynoucí zbytečný brejk, jindy nedůraz a ospalé přistupování k protihráčům kolem vlastní brány, sem tam naivní, riskantní či prostě jen hrubě nepovedená rozehrávka. Pokud chtějí Pardubice v tomhle play-off opravdu dojít daleko, jak deklarovaly, měly by se v tomto směru zlepšit už teď, byť Vary dost možná již zlomily.

5. I v play-off nalezne uplatnění hokejová krása

Slovenský reprezentant Matej Paulovič je jedním z těch, kteří v sérii s Karlovými Vary za Dynamo vsítili krásnou branku. Foto: Ladislav Adámek

Žádné „haluze“! Ze 13 dosavadních pardubických gólů byly některé lahůdkami. Načal to už v prvním zápase Roman, který s pukem drze zamířil od zadního mantinelu rovnou před branku a skóroval parádně bekhendem. Zadák Mikuš přidal další ze svých gólů ze druhé vlny ranou do růžku. Paulovič si před protihráčem přikopl bruslí puk do středu hřiště a gólmana soupeře překonal rovněž nechytatelnou střelou do šibenice. Zohorna si po výpadu z pravého křídla prohodil obránce mezi nohama a svižným zakončením náhradnímu brankáři Energie Habalovi nedal šanci. Camara snadno skóroval po hbitém průniku a ideální příhře Ďalogy mezi kruhy. Jen houšť.

Čtěte též: Komentář: Polepšený Camara? To je pro Dynamo (zatím) terno

Sdílej.

Napsat komentář